логотип
Материал из КВЭД
Перейти к: навигация, поиск

КВЕД: навіщо він підприємцеві та нові умови зміни

Класифікатор видів економічної діяльності (КВЕД, рос. «классификатор видов экономической деятельности») - статистичний інструмент, специфічним принципом якого є об'єднання підприємств в групи за ознакою: подібність товарів чи послуг, які виробляє та надає підприємство, або використання подібних процесів для виготовлення товарів і надання послуг.

Значення класифікації для підприємців

За допомогою вірного кодування визначається головний та другорядний вид економічної діяльності юридичних та фізичних осіб в Україні. Відображення в ЄДРПОУ в більшій мірі має цінність для органів державної статистики, а вже в другу чергу – безпосередньо для підприємців.

У формуванні коду вирішальною рисою є головний вид діяльності. Те саме стосується і створення груп подібних організацій з метою отримання статистичної інформації державними органами статистики. Завдяки обов'язковому кодуванню при реєстрації підприємців, статистичні данні відстежуються і в рамках держави, і за її межами.

Увага! З наказів Держспоживстандарту України по Класифікатору стає зрозуміло: відсутність у статуті, що регулює діяльність підприємства, кодів при вчиненні будь-яких угод, не робить їх недійсними.

Але, на практиці, код реєстрації підприємства - це не статистика, а неминучість: для отримання ліцензії наявність коду обов'язкова. Відомі і інші складні випадки. Наприклад, у підприємців на спрощеному оподаткуванні вимагають коди контрагенти. Аргумент - сплата ПДФО (прибутковий податок).

Підприємцям треба знати, що види економічної діяльності, а точніше їх коди за класифікатором, змінюються за заявою в будь-який час. Процедура зміни доступна лише державним органам статистики на підставі статистичних спостережень та у порядку, який встановлює українське законодавство.

Для зміни кодування у картці реєстрації, підприємець, крім заяви, повинен надати додаткові довідки. Отримання нового коду - не тільки паперова тяганина. Зміна спричиняє певні наслідки. Підприємець зобов'язан повідомити за зміну коду Податкову Інспекцію. Зробити це потрібно до завершення наступного місяця. Інакше - невірна сплата податку.

Нові умови зміни коду реєстрації підприємств (рос. КВЭД)

З 1 січня 2012 року Україна використовує редакцію ДК 009: 2010, яка прийшла на зміну ДК 009:2005. Поширена назва чинної редакції класифікатору – КВЕД-2010, 2012, 2014, 2015 та 2016. Це – один наказ, зміна якого відбувалася протягом декількох років.

За правилами діючого кведу код складається згідно ієрархічного кодування із застосуванням літеро-цифрової класифікації. Де "літерні" позначення - «Y» (секції від A до Q) та «YY» (підсекції, які є в наявності тільки в секціях «C» та «D»), "цифрові" – «XX» (розділ), «XX.X» (група), «XX.XX» (клас) та «XX.XX.X» (підклас).

Деталізація коду підприємця залежить від рівня, на якому він буде використовуватися. Структура коду в залежності від рівня використання

  • Y YY XX – міжнародна класифікація Статистичної комісії Організації Об'єднаних Націй.
  • Y YY XX.XX – кодифікація Європейського Союзу.
  • Y YY XX.XX.X - національне класифікування України.

2016 рік теж вніс корективи. З цього часу діють нові умови зміни видів діяльності. Вартість процедури зросла до 30% від суми мінімальної заробітної плати. І це, при існуванні додаткової умови: сума адміністративного збору анулюється, якщо папери були оформлені з помилками або підприємець отримав відмову у проведенні реєстрації.

З вибором коду доведеться зіткнутися кожному, хто планує розпочати реєстрацію юридичної чи фізичної осіб. Незважаючи на те, що в реєстраційній картці завжди доступна зміна коду, до його вибору слід поставитись розважно. В деяких випадках, невірно обраний код класифікатору розцінюють як отримання доходів від невизначеного виду діяльності.

Найпопулярніший КВЕД: 68.20, 46.90, 47.19, 70.22, 47.11, 49.41, 52.29, 62.02, 41.20, 47.89. Це - види, головна мета яких оренда, експлуатація та будівництво житлової та офісної нерухомості, оптова та роздрібна торгівля, галузь транспорту, комерційна діяльність, керування підприємством та інформатизація.

Вопрос-Ответ


Як визначитися з вибором кодів видів економічної діяльності?

Код КВЕД відображає вид діяльності, яким ви займаєтесь чи плануєте займатися. І тому, саме від намірів підприємця буде залежати, який саме КВЕД обрати. У цьому питанні можна визначитися самостійно, керуючись своїми планами, або звернутися до юридичного консультанта, якому також будуть потрібні деталі щодо ваших намірів.

Як вибрати основний вид економічної діяльності?

Для визначення основного фактичного виду діяльності юридичної або фізичної особи необхідно слідувати таким правилам:

  • знайти розділ у Класифікатору, який буде відповідати сфері діяльності;
  • скласти перелік КВЕДів, які відповідають економічній діяльності з даними щодо валової доданої вартості (або іншого показника) за останній рік;
  • визначити секцію, яка має об'єктивну перевагу за обраним показником;
  • за аналогічним принципом в цій секції потрібно вибрати розділ, а потім групу та клас.

Обраний клас і визначить основний вид економічної діяльності ФОП та юридичної особи.

Скількі КВЕДів можна обрати?

На часі, українське законодавство не має обмежень з цього питання. Єдине, що потрібно знати: реєстраційна картка вміщує не більше 6 пунктів. Якщо перелік з вибраних кодів розтягнувся на більшу кількість позицій, можна надрукувати ще одну сторінку. Але, у таких випадках є ризик - державний реєстратор може відмовити у прийнятті документів з “розширеною” карткою.
Існує два виходу:
1) наполягати на своєму;
2) додати допоміжні КВЕДи після реєстрації.
Другий варіант більш прийнятний та результативний.

Чи можна змінювати код КВЕД?

Законодавство України не тільки дозволяє, але в деяких випадках, з урахуванням різних факторів, вимагає, зміни основного, другорядного та допоміжного КВЕДу.

Чому необхідна зміна видів діяльності відповідно до нового КВЕД?

Зі зміною старого класифікатору України ДК 009:2005 на новий ДК 009:2010, який був складений за європейськими стандартами, виникла юридична колізія. Згідно чинного законодавства, відповідальності за несвоєчасну зміну кодів у відповідності до нової Класифікації не існує, тому досі можна зустріти випадки, коли в безстрокових Свідоцтвах про сплату єдиного податку вказані коди недіючого КВЕД-2005. Але, треба зазначити, ігнорування необхідності зміни може призвести до ускладнень з оподаткуванням.
А ще зміни потрібні:

  • щоб установчі документи відповідали чинному законодавству України;
  • для надання нових даних до податкової інспекції, тому що саме податкові органи будуть контролювати правильність позначенного коду діяльності, адже від цього відповідно до вимог Податкового Кодексу залежить спосіб оподаткування;
  • для подальшого надання даних до органів, що видали підприємству ліцензію чи дозвіл на здійснення певних видів діяльності.

Коли зміна кодів не обумовлена законодавством?

У бізнесі необхідність зміни в кодах видів економічної діяльності найчастіше обумовлено змінами в спрямованості надання послуг або в появі нових категорій отримання прибутку.

Які документи потрібні для зміни та додавання КВЕД?

Для зміни КВЕД державному реєстратору потрібно пред'явити: свідоцтво або виписка про державну реєстрацію; перелік видів діяльності, котрі потрібно включити (виключити) з ЄДР; з 2016 року Реєстраційну картку Ф.4 замінили на спеціальну заяву (для юридичної особи); Реєстраційну картку Ф.11 (для фізичної особи-підприємця); паспорт та оригінал доручення від засновників (в випадку, коли документи подає довірена особа); довідка з управління статистики; квитанція про сплату адміністративного збору.

Як правильно обрати новий код діяльності відповідного до нового Класифікатору?

Тут все передбачено державою. Для того щоб не шукати, не вигадувати та не заплутатися, достатньо скористатися спеціально створеним ресурсом від Держстату України, який являє собою автоматичний конвертер між кодами КВЕД-2005 та КВЕД-2010.

Які види економічної діяльності потребують ліцензування на території України?

Повний перелік видів господарської діяльності, які потребують ліцензування, викладений у Ст. 7 Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності” від 02.03.2015 № 222-VIII (поточна редакція - 01.01.2016).

Що буде, якщо ФОП працює не по визначеним у документації КВЕД?

У випадку ФОП наслідки залежать від системи оподаткування. Для фізичної особи на єдиному податку це може бути як підвищена ставка, так й анулювання реєстрації платника єдиного податку за ініциативою податкових органів. Все залежить від групи платників єдиного податку, до якої належить підприємець. А ФОП на загальній системі оподаткування загрожує анулювання права на “податкові витрати”. Платити податок доведеться з валового доходу.


Анонимный участник #1

44 месяца назад
Оценка 1++
квед до землевпорядних работ

Анонимный участник #7

30 месяцев назад
Оценка 0++
1. 71.12 Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах

Анонимный участник #2

37 месяцев назад
Оценка 0++
Доброго дня. Скажить буть ласка з якою метою неприбуткова організація ОСББ має платити Держриєстру 420 грн. при переході з КВЕД-2005 на КВЕД-2010, ознака неприбутковості 0043 ?????

Анонимный участник #3

33 месяца назад
Оценка 0++
какой квед используют магазины для продажы разливного пива

Анонимный участник #5

один месяц назад
Оценка 0++
47.11

Анонимный участник #4

32 месяца назад
Оценка 0++
Група продовженого дня. Не в школі. Який КВЕД-2010?

Анонимный участник #6

один месяц назад
Оценка 0++
Услуги автогрейдера, какой КВЕД применить?

Анонимный участник #8

30 месяцев назад
Оценка 0++
послуги асфальтоукладчика,автогрейдера,який квед використати

Анонимный участник #9

30 месяцев назад
Оценка 0++
Послуги збору урожаю комбайном- який КВЕД?

Анонимный участник #10

30 месяцев назад
Оценка 0++
До якого кведу відноситься такий товар, як дихлофос????

Анонимный участник #11

29 месяцев назад
Оценка 0++

Доброго дня, до якого КВЕДУ відносяться послуги: - технологія виробництва харчової, переробної промисловості;

- надання в оренду агрегатів, устаткування для харчової, переробної промисловості.(холодильне обладнання та інш.)

Анонимный участник #12

29 месяцев назад
Оценка 0++
Підскажіть, будь ласка, КВЕД для діяльності з продажу надутих повітряних кульок , гелієм з балона?

Анонимный участник #13

29 месяцев назад
Оценка 0++

Подскажите КВЕД сбор,реализация бытового лома черных и цветных металлов.

ФОП

Анонимный участник #14

29 месяцев назад
Оценка 0++
ПОДСКАЖИТЕ КВЕД,РАБОТА С ПРЕКУРСОРАМИ

Анонимный участник #15

29 месяцев назад
Оценка 0++
Підкажіть будь-ласка КВЕД для екскурсій та дегустацій на підприємстві виноробної промисловості

Анонимный участник #16

29 месяцев назад
Оценка 0++
Приватне підприємство виготовляє та астановлює намогильні споруди з природного каменє та бетону. Я не можу найти такі види робіт- гравірування, різьба по каменю, позолота, полірування каменю і т.д.

Анонимный участник #17

27 месяцев назад
Оценка 0++
Підкажіть будь ласка, який квед на обзорний семінар, або семіар-навчання, косметичні процедури, діяльність пов'язана з торгівлею косметичних засобів! Дякую.

Анонимный участник #18

27 месяцев назад
Оценка 0++
швейне вироництво який квед?

Анонимный участник #19

25 месяцев назад
Оценка 0++
На манікюрні послуги який каже?

Анонимный участник #20

25 месяцев назад
Оценка 0++
Прожажа кофе и чая ?

Анонимный участник #21

25 месяцев назад
Оценка 0++
Який КВЕД на вид діяльності "надання послуг по укладенні договору купівлі-продажу товару на вимогу Замовника з метою його подальшого експорту"? Світлана. Дякую.

Анонимный участник #22

25 месяцев назад
Оценка 0++
послуги муніципальної няні погодинно в денний час

Анонимный участник #23

24 месяца назад
Оценка 0++
96.02-надання послуг перукарнями та салонами краси

Анонимный участник #23

24 месяца назад
Оценка 0++
учасник №23 ответил учаснику №19

Анонимный участник #50

14 месяцев назад
Оценка 0++
Який квед для торгівлі розливним пивом

Анонимный участник #24

24 месяца назад
Оценка 0++
Який КВЕД для СТО сг техніки (ремонт вузлів та агрегатів)?

Анонимный участник #25

23 месяца назад
Оценка 0++
доброго дня! який квед я можу використати для устанвоки та сервісного обслуговування каналізаційних систем (жироприймачів, саператорів)

Анонимный участник #26

22 месяца назад
Оценка 0++
какой квед используют магазины для продажи детской одежди

Анонимный участник #27

22 месяца назад
Оценка 0++
Подскажите квед на систематически сдачу спермы

Анонимный участник #28

22 месяца назад
Оценка 0++
який квед потрібен для алмазного буріння бетону цегли .,вирізання проємів

Анонимный участник #29

один месяц назад
Оценка 0++
Пункт прийому хімчиски який вибрати КВЕД

Анонимный участник #30

один месяц назад
Оценка 0++
який квед для надання послуг збирання врожаю комбайнами?

Анонимный участник #31

20 месяцев назад
Оценка 0++
Підскажіть, будьласка, КВЕД для надання посередницьких послуг по організації перевезень транспортними засобами. Своїх машин немає і в оренду не брали, чи можемо надавати такі послуги?

Анонимный участник #32

20 месяцев назад
Оценка 0++
Подскажите пожалуйста- частный узи кабинет открываю, самозанятость, буду работать одна. Какой квед мне нужен? Не могу найти

Анонимный участник #63

9 месяцев назад
Оценка 0++
86.22?

Анонимный участник #33

20 месяцев назад
Оценка 0++
Доброго дня підскажіть будь ласка КВЕД для надання платних послуг об'єктами природно-заповідного фонду?)

Анонимный участник #34

20 месяцев назад
Оценка 0++
В статут підприємства нужно внести зміни: вид діяльності - приватизація, підскажіть будь ласка якій КВЕД нужен?

Анонимный участник #35

19 месяцев назад
Оценка 0++
Доброго дня який КВЕд необхідний для магазину з кондитерським приладдям(формочки, інструменти для кондитерів)?

Анонимный участник #36

19 месяцев назад
Оценка 0++
Підкажіть ,який квед для виготовленн та продажі жіночої білизни)))

Анонимный участник #37

19 месяцев назад
Оценка 0++
подскажите пожалуйста какой квед по ремонту электродвигателей

Анонимный участник #38

18 месяцев назад
Оценка 0++

Скажіть, будьте добрі,

Якщо по основному кведу заробіток менший ніж по додатковому, це вплине якост на ФОП 2 група єдиний податок? Або Змінили основний код, а продовжує працювати по одному із додаткових?

Анонимный участник #39

18 месяцев назад
Оценка 0++
Подскажите КВЭД для организации рекламной деятельности ФОП ?

Анонимный участник #40

17 месяцев назад
Оценка 0++
Послуги спилу дерев- який КВЕД?

Анонимный участник #41

17 месяцев назад
Оценка 0++

Добрый день. Полуги КВЕД для Бизнес-аналитика (CRM, ERP), Digital marketing Разработка программного обеспечения.

Какой оптимально общий код подобрать?

Анонимный участник #42

16 месяцев назад
Оценка 0++
Добрый день. Подскажите КВЕД - Агентские услуги по поиску клиентов для продажи столярных изделий.

Анонимный участник #43

16 месяцев назад
Оценка 0++
Добрий день! Хочу відкрити авторозбірку,який КВЕД правильно обрати?

Анонимный участник #44

16 месяцев назад
Оценка 0++
Ремонтные работы канализации Какой КВЕД

Анонимный участник #45

16 месяцев назад
Оценка 0++
Какой Квед для вышивальных машин

Анонимный участник #46

16 месяцев назад
Оценка 0++
Какие квэды для инфобизнеса в сфере диетологии и обучения курсам по питанию он лайн и офлан ??

Анонимный участник #47

15 месяцев назад
Оценка 0++
Скажите, когда можно добавить Квед 52.29, налоговая не принимает

Анонимный участник #48

14 месяцев назад
Оценка 0++
Який КВЕД для надання платних інженерних послуг

Анонимный участник #49

14 месяцев назад
Оценка 0++
Який КВЕД торгівля пакувальними материалами

Анонимный участник #50

14 месяцев назад
Оценка 0++
Уляна

Анонимный участник #50

14 месяцев назад
Оценка 0++
Підкажіть будь ласка який квед для торгівлі розливним пивом

Анонимный участник #51

14 месяцев назад
Оценка 0++
Підскажіть чи потрібне ліцензування на таки діяльність з працевлаштування квед2010 розділ78.1 78.2 78.3
Добавить свой комментарий
На сайте КВЭД приветствуются все комментарии. Если вы не хотите быть анонимным, зарегистрируйтесь или представьтесь. Это бесплатно.